Pavel Nuhlíček

Vítám Vás na stránkách fotografií a diskusí o nich, přeji příjemnou zábavu.

Co je nového

ZDRAVOTNICTVI

PODĚKOVÁNÍ 

 

     Byly jste se podívat někdy v poslední době v některé nemocnici? Zaznamenali jste nějaké změny od dob kdy jste tam byly naposledy?

     Měl jsem v životě možnost porovnat nemocnice více států. Americká polní nemocnice vypadá stejně jako nemocnice v seriálech běžících na našich komerčních televizích. Stejná standardizovaná koje pro akutní příjem, se všemi přístroji a zástěnou pro zakrytí. Dokonce i personál vypadá jako by jste byl v té Americe, stejně chladný a neosobní, ať jste kdo jste. Francouzi jsou zase jiní, pěkné až velice pěkné sestřičky a docela ochotný a milí personál, i přes bariéru v podobě neznalosti se domluvit. Jen ty závěry a léčebné metody se mi nějak nezdáli, ale já nejsem doktor.-J Jinak to vypadá když  je člověk mezi  svými a domluví se, jinak když jsou bariéry, ať už se jedná o řeč či náboženství, dokonce o mentalitu.

       Navštívil jsem naší nemocnici okresní, no jsou tam trochu nevybavení, ale snaží se. Navštívil jsem krajskou, tam je materiální vybavení vyspělejší, novější. Dokonce i ústřední jak se nazývají, tam je pokrok opravdu už vidět, jak ve vybavení tak investování do budov, ale i mezilidských vztahů. Kladený důraz na dobro pacienta je všude, někde se jim to daří lépe, někde trochu hůře, ale projevený zájem o dobro pacientů, kteří jim mimochodem přinášení obživu, tam je.  Nevím kdo kdy investoval do našich nemocnic, která vláda si připisuje největší podíl na jakém koly úspěchu, za který stejně nenese žádný podíl, který byl na tomto poli vykonán. Jisté je to že se investuje, musí se investovat, je to v zájmu každého člověka, který ví, že jednou bude toto nemocniční zařízení potřebovat, on nebo jeho blízcí a známí. Ne že bych to někomu přál,  ale život je už takoví, patří to k němu, k našemu životnímu stylu. Stres, přejídání, nezdraví způsob životního stylu jako takoví, to všechno nás jednou do té nemocnice dostane. No tak nemusí nás tam dostat hned naše neochota trochu se o sebe starat, může to být i obyčejný úraz, třeba při sportu, zaměstnání, adrenalinové zábavě, dopravní nehodě, prostě i když budeme sebeopatrnější tak nás tam může dostat někdo jiný. Jsou ale i jiné důvody jak se dostanete do nemocnice, jsou to i veselé příležitosti, třeba zrození nového života  a následná návštěva šťastné maminky, neméně šťastným, někdy trochu unaveným otcem.

     Proč o tom všem píši? Je to poděkování lidem kteří se starají o nemocné a starají se tak, že si nepřipadáte jako obtížný hmyz, nešetří úsměvem ani slovy útěchy, z toho lidem nepříjemného prostředí se snaží udělat místo kde se to dá snést a vydržet, zpříjemnit jim pobyt alespoň vlídným zacházením a pochopením. Věřím že mnozí z nich by chtěli udělat daleko více, výraznější změny ve vybavenosti nemocničních pokojů, čekáren i vyšetřoven, osobnější přístup k pacientovi, ale i mnohé jiné které mne tu zrovna  nenapadají. Ať už  jim v modernizaci a lepší vybavenosti brání cokoli, rozhodnutí investorů,nebo politiků o rušení nemocnic.   

       Přeji jim, s námi pacienty trpělivost, trpělivost jakou prokazují dnes a denně, přeji i nám všem trpělivost, trpělivost snášet jejich léčbu a metody, trpělivost poslouchat politiky jak se hádají o naše zdraví. Přeji všem zdraví a, a děkuji.          

 

                                                                                    Děkuji Nuhla. 

Poslední komentáře
13.06.2013 04:56:57: Interessante Webpage. Das Design und die nützlichen Informationen gefallen mir besonders gut. Revi...
 
Nezapomeňte si otevřít i odkazy, některé opravdu stojí zato.